top of page
  • Zdjęcie autoraZenka

Twórcza wizualizacjaWczorajsze popołudnie zainspirowało mnie do napisania tego postu.

Mój pies siedział nieruchomo na parapecie i patrzył w nieokreślony punkt przed sobą.

Był tu i teraz. Po prostu.

Zainspirował mnie do medytacji...Tak się złożyło, że kiedy go zobaczyłam, byłam w trakcie malowania paznokci...


Pomyślałam: "każdy moment jest dobry", zwłaszcza, że lakier na paznokciach długo schnie, blokuje wszelką aktywność, wiesz- możesz tylko siedzieć i czekać albo MEDYTOWAĆ! :)

Każdy moment jest dobry!


Usiadłam, ale zamiast medytować, zaczęłam wizualizacje!


Wizualizacja to bardzo silny, twórczy proces- wizualizacja to coś, co robimy codziennie, niestety bardzo często nieświadomie. Świadoma wizualizacja to narzędzie o potężnej mocy.


Pamiętam, że jako mała dziewczynka intuicyjnie robiłam to wiele razy w ciągu dnia. Sprawiało mi to bardzo wiele radości i przyjemności.

Mogłabym mieć na drugie imię- Fantazja.

Jako dziecko, także kładąc się do snu- wyobrażałam sobie to, co chcę, aby się wydarzyło i wyobrażałam sobie jak to będzie, gdy się już wydarzy. Moją ulubioną zabawką z dzieciństwa był mój mózg i wyobraźnia, a ulubioną zabawą było wyobrażanie sobie kim jestem, gdzie jestem, kto jest ze mną, jak żyję, jak wyglądam, jak i co mówię, co się wydarza...

i udawałam, że to jest rzeczywistością. Nigdy nie przestałam tego robić.


Bez przerwy myślimy o czymś. Nasze myśli rodzą nasze emocje, a nasze emocje wpływają na nasze zachowanie i podejmowane wybory.

Więc zacznijmy od uporządkowania swoich myśli.Zapytaj siebie, jakie emocje wywołuje w Tobie to, o czym myślisz teraz i w jaki sposób o tym myślisz? Czy to sprawia, że czujesz przygnębienie, smutek, żal, złość, brak motywacji... a może czujesz radość, nadzieję, motywację, ekscytację, przyjemność?

Zarówno jedno jak i drugie, będzie miało swoje odzwierciedlenie w Twojej rzeczywistości.

Będziesz postępowała tak, żeby potwierdzić to, jak myślisz o sobie, o innych, o życiu.... Będziesz zachowywała się w taki sposób, żeby zawsze potwierdzić swoją rację. W odpowiedzi na Twoje wybory i zachowanie, inni ludzi swoim zachowaniem i postawą będą potwierdzali Twoje przekonania i wszystkie wydarzenia i całe Twoje życie będzie zgodne z tym, co o nim myślisz, jak się z tym czujesz i co z tym wszystkim robisz.


KROK 1: Uporządkuj swoje myśli. W każdej sferze, która potrzebuje reorganizacji.

Na początek wybierz jeden obszar swojego życia, w którym chcesz wprowadzić zmiany i zacznij myśleć o nim w nowy, odmienny sposób, który będzie wywoływał w Tobie pozytywne emocje.

Twój mózg nie odróżnia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. W Twoim mózgu panuje wieczne teraz i wszystko, co myślisz i jak się z tym czujesz- odbiera jako rzeczywistość!


KROK 2: Nie masz nic do stracenia, a korzyści będą ogromne. Wystarczy, że raz dziennie poświęcisz choćby 1 minutę na to, aby wizualizować sobie siebie i swoje życie, takim jakim chcesz by było. Wyobrażaj sobie wszystko bardzo dokładnie, ze wszystkimi szczegółami.


KROK 3: Jeśli stanie się to Twoim rytuałem, jeśli zrobisz z tego nawyk i jeśli będziesz praktykować to każdego dnia- zmienisz wszystko, co tylko chcesz.


ŻYCZĘ CI POMYŚLNOŚCI!


W.


3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page