top of page
  • Zdjęcie autoraZenka

REIKI Q&A

Zaktualizowano: 12 paź 2020

Pytania & Odpowiedzi

Czynię, jak zapowiedziałam. Długo wyczekiwany post, w którym odpowiadam na Wasze najczęściej zadawane pytania.

1. Zacznijmy od odpowiedzi na podstawowe i najczęściej padające pytanie: "Czym jest Reiki?"

Reiki to japońska technika uzdrawiania.

"REIKI" to japońskie określenie oznaczające "uniwersalną energię życia", która jest niezbędna wszystkim istotom żywym do prawidłowego życia i funkcjonowania. To twórcza, pozytywna i uniwersalna energia życia. Tak na prawdę, to, "czym jest Reiki", poznaje się przez doświadczenie, poprzez poddanie się jej działaniu. Mogę powiedzieć Ci, że jest to energia, ale poznasz ją dopiero poprzez otwarcie się na nią, a Twoje poznanie Reiki będzie na swój wyjątkowy sposób- indywidualne i unikatowe.

Czy Reiki nie jest? Reiki nie jest religią, nie jest żadną formą kultu, nie jest sektą.

Mistrz-Nauczyciel Reiki nie wymaga od ucznia podporządkowania czy uznania swojej duchowej wyższości.2. "Skąd pochodzi Reiki?"

Energia Reiki istniała zawsze, przenika cały Wszechświat i wszystkie istoty żywe, jest niezbędna do ich prawidłowego życia i funkcjonowania- jest tym, co chrześcijaństwo nazywa "energią Boską".

REIKI na nowo odkrył dr Mikao Usui, japoński mnich, rektor chrześcijańskiego uniwersytetu w Kioto, który podczas ostatniego dnia medytacji, modlitwy i postu na górze Kurama, doświadczył duchowego przebudzenia. Na podstawie wieloletnich studiów, pracy i doświadczeń opracował zasady nauczania, przekazywania i przyjmowania tej energii w celu uzdrawiania fizycznego i duchowego.
3."Jak działa Reiki?"

W Reiki przyjmuje się, że przyczyną każdej choroby jest zaburzenie w przepływie energii przez system energetyczny człowieka. Zabieg Reiki polega na usunięciu blokad, które powstały w naszej energetycznej strukturze i uruchomieniu swobodnego przepływu strumienia życiowej energii.


4."Jak wygląda zabieg Reiki?"

Zabieg poprzedza chwila skupienia, moja krótka medytacja. Następnie układam dłonie w określonych miejscach na ciele, wyznaczonych przez główne centra energetyczne człowieka, zwane czakrami, oraz nadis- drogi, przez które przepływa energia życiowa przez ciało. Czakry i nadis łączą, ze sobą i ze światem zewnętrznym, wszystkie ciała energetyczne człowieka (fizyczne, eteryczne, mentalne, emocjonalne, duchowe).

Ręce układam w różnych miejscach na głowie, szyi, klatce piersiowej, brzuchu, biodrach oraz na plecach i stopach (wówczas będziesz poproszona o położenie się na brzuchu). Przez cały czas trwania zabiegu leżysz w ubraniu.

Przed rozpoczęciem zabiegu zostaniesz poproszona o zdjęcie okularów lub wyjęcie szkieł kontaktowych. Poza tym nie ma potrzeby innego, specjalnego przygotowania.


5. Czy każdy może przekazywać energię Reiki?

Osoby, które podejmują decyzje, o tym, by stać się kanałem przepływu energii Reiki, są przygotowywane do tego w specjalny sposób poprzez Inicjacje.

Tak, może każdy.

Każdy, kto jest gotowy na głębokie wewnętrzne przemiany, które zachodzą w trakcie i po przyjęciu Inicjacji.

Każdy, kto jest gotowy na zmianę swojego życia.

Każdy, kto jest gotowy przyjąć Reguły Życia opracowane przez Mikao Usui i postępować zgodnie z nimi.

Każdy, kto jest gotowy do nieustannej pracy nad samym sobą, na głębokich warstwach swojego istnienia, nie tylko w wymiarze człowieka, ale także w wymiarze duszy.

Każdy, kto dba o czystość swojego serca, czystość intencji.

Każdy, kto rozpoznał, że jego drogą i powołaniem, jest niesienie pomocy innym.


6. Co to są inicjacje i na czym polegają?

Inicjacje przygotowują przyszłego terapeutę na przepływ energii Reiki.

Rytuały inicjacyjne wykonywane są tylko i wyłącznie przez Mistrzów Nauczycieli Reiki. Są to działania na ciałach energetycznych, które zawierają znaki, słowa i energię duchową, które zapoczątkowują nowy stan- stan podwyższonej częstotliwości wibracji ciała mentalnego, emocjonalnego i duchowego. Podczas inicjacji, na poziomach ciał subtelnych, zostają usunięte blokady. Zachodzi proces oczyszczania aury i pobudzenia reakcji samoleczenia organizmu.


Pierwszy stopień Reiki obejmuje 4 inicjacje, które oczyszczają kanały energetyczne, usuwają blokady przepływu energii, wydalają trucizny z organizmu i otwierają go na uzdrowienie. Ochraniają adepta przed nieharmonijnymi energiami z zewnątrz i utratą własnej energii.


Drugi stopień Reiki obejmuje otrzymanie kolejnych inicjacji, które ugruntowują i dają impuls do dalszego duchowego rozwoju, pogłębienie doświadczeń działania Reiki i zapoznanie się z symbolami służącymi do przekazywania energii Reiki na odległość, do osób (także roślin i zwierząt), oddalonych w czasie i przestrzeni (opis w pkt.9).


Trzeci stopień Reiki (stopień mistrzowski, z jap. Shinpiden)

Mistrz Nauczyciel Reiki oraz Mistrz Uzdrowiciel Reiki -(ja osobiście, na swojej drodze rozwoju, jestem obecnie w tym miejscu). Wiedza i przygotowanie związane z tymi stopniami, nie są przekazywane na kursach, lecz w trakcie indywidualnego nauczania. Do tego stopnia przygotowuje się dłużej i pod kierunkiem wybranego Mistrza Nauczyciela Reiki.


7. Dla kogo Reiki?

Zabieg Reiki jest dla każdego.

Dla każdego bez względu na wiek, światopogląd, wyznanie religijne,itp...

Dla każdego, kto chce dotrzeć do źródła (przyczyny) swojego problemu i uzdrowić je.


8. Reiki dla zwierząt?

Jak wspomniałam w poprzednim punkcie- zabieg Reiki jest dla każdego. Uniwersalną Energią Życia można częstować, z powodzeniem, rośliny i zwierzęta. Zwierzęta, które potrzebują jej, by przywrócić harmonijny stan w jakimś układzie w swoim organizmie, same przychodzą do uzdrowiciela, leżą spokojne pod dłońmi i odbierają przekazywaną energię w ilości jakiej potrzebują, okazując po zabiegu dużą wdzięczność. Zabieg Reiki dla zwierząt jest bezbolesną i bezstresową formą pomocy. Zdrowym zwierzętom pomaga zachować równowagę na wszystkich poziomach. A chorym, pomaga zarówno na poziomie fizycznym: rany, bóle, choroby, uczulenia oraz na poziomie emocjonalnym: skutki traum, przemocy, zaniedbania, porzucenia, strachu. Przynosi odprężenie i zmniejsza poziom stresu.

Także rośliny, które z jakiś powodów chorują- wracają do sił i harmonijnego wzrostu.

9. Co to jest przekaz na odległość?

Energia nie zna pojęcia przestrzeni i czasu. Energię Reiki można przekazywać na odległość do osoby lub wydarzenia. Można przekazać energię do wydarzenia z przeszłości, które ma wpływ na daną osobę w teraźniejszości i uzdrowić je, tym samym zmieniając jego oddziaływanie na tę osobę w teraźniejszości. Można przekazać energię do wydarzenia w przyszłości, w których wiemy, że będziemy potrzebowali wsparcia, które wydają nam się trudne, np. rozmowa kwalifikacyjna w sprawie pracy, zmiana miejsca pracy, zmiana miejsca zamieszkania, trudna rozmowa, daleka podróż, kupno samochodu, podjęcie ważnej decyzji życiowej, ślub albo rozwód, rozprawa sądowa...itd.itd.


10. Reiki a leczenie konwencjonalne.

Osoby poddające się zabiegom Reiki nie powinny przerywać klasycznego toku leczenia prowadzonego pod nadzorem lekarza prowadzącego. Energoterapia Reiki nie zastępuje leczenia metodami konwencjonalnymi.

11. Korzyści

Oczyszczenie wewnętrzne. Usunięcie wewnętrznych blokad.

Budowanie zdrowej, silnej aury przesyconej wibracjami miłości.

Złagodzenie stanów depresji, nerwicy i znękanie umysłowego.

Głębokie odprężenie, poczucie wewnętrznej harmonii, ładu.

Wewnętrzny spokój, wzrost kreatywności, wzrost wewnętrznej mocy i radości istnienia.

Uwolnienie od lęku. Oczyszczenie serca i otwarcie na wybaczenie.


Każdemu przynosi to, czego potrzebuje w danym momencie w życiu, do dalszego rozwoju.


12. Przeciwwskazania

Praktycznie nie ma przeciwwskazań.

Jednakże, osobiście nie prowadzę terapii z osobami z zaburzeniami psychicznymi takimi jak psychoza, schizofrenia, paranoja, zaburzenia urojeniowe, zaburzenia lękowe z napadami paniki, epilepsja. Nie poddaję zabiegowi osób w stanie pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających oraz kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.


13. Ilość i częstotliwość sesji

ILOŚĆ - Ilość zabiegów potrzebna do trwałego przywrócenia równowagi energetycznej w organizmie jest indywidualna i zależy od ogólnej kondycji i Twoich indywidualnych potrzeb- może to być kilka lub kilkanaście zabiegów.


CZĘSTOTLIWOŚĆ - Najkorzystniejsza opcja dla rozwoju i pozytywnych trwałych zmian- jest w każdej formie regularnej.

Raz w tygodniu. Raz, co dwa tygodnie. Raz w miesiącu.Kochana Czytelniczko,

jeśli czujesz, że chcesz spróbować tej metody- zapraszam Cię na sesję indywidualną.


Życzę Ci wszystkich wspaniałości Wszechświata!

Pozdrawia Cię bardzo serdecznie,


Weronika


* Tekst powstał w odpowiedzi na post na Instagramie, w którym poprosiłam moich followersów o zadawanie mi pytań, które mają w temacie Reiki.

Post ten jest moją odpowiedzią na najczęściej zadawane pytania.

** Tekst powstał w oparciu o moje własne doświadczenie, jako osoby przyjmującej energię Reiki, o moje własne doświadczenie w pracy terapeutycznej oraz w oparciu o materiały szkoleniowe mojej Mistrzyni Nauczycielki- Krystyny Włodarczyk-Królickiej.


93 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page