top of page
  • Zdjęcie autoraZenka

Oczyszczanie kryształów- BHP

Zaktualizowano: 12 paź 2020

Stworzyłam dla Was prostą grafikę, która przedstawia zarys tematu, a wzrokowcom pozwoli zapamiętać to, co najważniejsze :)

Sposobów jest wiele- sami wybieracie ten, z którym jest Wam po drodze.

Techniki możecie dowolnie łączyć.

1. Woda. To pierwszy żywioł, który przychodzi mi na myśl oczyszczania kamieni.Kamienie należy umieścić w strumieniu bieżącej wody (jeśli jesteś w górach, wspaniale jest przytrzymać kamienie w nurcie strumyku górskiego, jeśli jesteś nad morzem- wykorzystaj fale morza do oczyszczenia swojego kamienia). Niektóre z kamieni nie mogą być oczyszczane tą techniką, np. Selenit- ze względu na swoją budowę.

2. Sól. Dla niektórych kamieni zdecydowanie bardziej efektywna metoda. Ja łączę pierwszą technikę z drugą. Po oczyszczeniu w wodzie, wkładam kamienie do miseczki wypełnionej obficie solą kamienną kłodawską! Sól kamienna kłodawska jest najbardziej wartościową solą pod względem energetycznym i leczniczym. Zakopuję kamienie pod kryształkami soli i pozostawiam na 24 godziny.

3. Ziemia. Kamienie zakopuję w ziemi podczas Księżyca w pełni i pozostawiamy je na czas 1-2 tygodni lub całego cyklu Księżyca. Możesz zakopać je tam, gdzie czujesz- może to być jakieś specjalne dla Ciebie miejsce w lesie, w parku, w ogrodzie, ale możesz zakopać je w doniczce rośliny, którą masz w swoim domu.

4. Słońce. Podobnie jak w przypadku soli, łączę tę technikę z metodą oczyszczania wodą. Wystawiam kamienie na działanie promieni słonecznych ułożone na kryształowej miseczce. Kamienie skupiają w sobie promienie i energię Słońca i osuszają się jednocześnie. Kamienie, które szczególnie lubią wygrzewać się w świetle Słońca to m.in.: Bursztyn, Kalcyt żółty i pomarańczowy, Karneol, Kryształ Kwarcu, Topaz, Tygrysie Oko, Kamień Słoneczny, Cytryn, Kaolin, Cyrkon, Diament.

5. Księżyc. Możesz wystawić swoje kamienie na parapet podczas pełni lub nowiu Księżyca. Podczas pełni i nowiu kamienie skupiają w sobie blask i moc Księżyca. Kamienie, które są szczególnie wrażliwe na działanie Księżyca i wobec, których ta technika jest zalecana (przy czym ja stosują ją uzupełniająco), to m.in.: Selenit, Chalcedon, Kamień Księżycowy, Kryształ Kwarcu, Beryl, Akwamaryn, Perła, Masa Perłowa, Szafir.

6. Kryształy. Kamień, który chcesz oczyścić możesz położyć w towarzystwie kryształów górskich (zalecałabym połączyć tę technikę z poprzedzającą ją inną dowolną), ułożyć na/w geodzie ametystowej (nawiasem mówiąc- jest idealna do oczyszczania biżuterii z nagromadzonej w ciągu dnia energii)- pamiętając, że i geodę ametystową należy potem oczyścić :) lub możesz włożyć kamień do pojemniczka, wypełnionego hematytami. Hematyty mają właściwości rozładowujące zgromadzoną energię w innych kamieniach.


7. Dźwięk. Zanieczyszczenia energetyczne możemy usunąć za pomocą śpiewu mantr, za pomocą mis i dzwonków tybetańskich oraz gongu. Dlatego też zachęcam Was zawsze, abyście przynosili ze sobą swoje kamienie na nasze wspólne koncerty i spotkania relaksacyjne, podczas których możecie położyć je obok na macie i pozostawić do oczyszczenia. Wasze kamienie biorą udział w koncercie na równi z Wami.

8. Płomień świecy. Był już żywioł wody i ziemi, nadeszła pora na żywioł ognia. Ogień wypala negatywne energie. Przeprowadź kamień szybko, kilka razy przez płomień świecy.

9. Wizualizacja. Weź kamień w dłonie. Zamknij oczy, weź głęboki oddech i wyobraź sobie jasne, białe światło dookoła kamienia. Wyobrażaj sobie jak promienie tego światła oczyszczają kamień, który trzymasz. W myślach wyraź intencję oczyszczenia i uwolnienia kamienia z nagromadzonych niskich energii. - Tadam! To wszystko:)

10. Palo Santo i...11. Biała Szałwia. Przechodzimy do żywiołu powietrza. Palo Santo oraz Biała Szałwia słyną ze swoich magicznych właściwości oczyszczających i były wykorzystywane podczas rytuałów oczyszczających i ceremonii wśród plemion rdzennych Amerykanów. Możesz przeczytać o tym więcej, na stronie moich bukietów oczyszczających w sklepie.

Zapal bukiet, zdmuchnij- niech się żarzy i tli.

Niech smużka dymu tlącego się palo santo lub szałwi wykona rytualny taniec oczyszczający wokół Twojego kamienia.

12. Reiki. Energię Reiki stosuję zarówno w pracy z ludźmi, zwierzętami, roślinami, wydarzeniami w przeszłości i w przyszłości, jak i z przestrzenią, do harmonizowania pomieszczeń, do energetyzowania wody, a także kamieni. (Energią Reiki można np. otoczyć dom, samochód albo samolot, którym lecisz) :) Skontaktuj się ze mną, jeśli chcesz, abym pomogła Ci wykorzystując tę technikę (zenkasoulspa@gmail.com) Jeśli macie pytania- służę pomocą- piszcie śmiało. Zostaw swój komentarz pod tym postem- będę wdzięczna :)

Chcesz dowiedzieć się jak samodzielnie zrobić wodę kryształową? Zapraszam Cię tutaj. Wszystkiego Wspaniałego! W.

38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page